Srpen 2012

Rona Cup - Memoriál Pavla Demitru 16.-18.8.2012

22. srpna 2012 v 13:59 Život je jako hokejový puk - nikdy nevíš, kam tě nastřelí.
Nakonec mi to prostě nevyšlo a já sledovala onlajny a fotky..doma.
Ve čtvrtek jsme chtěli -opět- na trénink, ale pak nám došlo, že jednou do Dubnice a nejspíš nic nebude, omyl, no co už. Zlínští odehráli první zápas, takže už ve 13 hodin stáli na ledě proti Skalici. Už v 8. minutě vstřelil branku Fořt a o deset minut později Ondráček. Po první třetině byl tedy stav 2:0, ovšem to by nebyli Ševci aby mělo utkání poklidný vývoj. Už ve 2. minutě druhé třetiny snížil Jurík a o tři minuty pozděj začala gólová smršť. Skóre bylo hned ve prospěch Skalice 4:2. Zlínu se do konce třetiny podařilo ještě snížit - 4:3. V 8. minutě třetí třetiny ovšem dala Skalica další gól, o 4 minuty později odpověděl Finsterle. Následovaly šance obou týmů, nakonci zápasu však tým Skalice trefil brázdnou bránu.
PSG Zlín - HK 36 Skalica 4:6
Jen by mě zajímalo jestli Juraj Jurík, syn Juraje Juríka - zlínského trenéra, hrával dřív za Zlín a má bratra Davida, který hrál loni za zlínskou juniorku. A jestli ne, tak v tom mám hokej. :D
V pátek Ševce čekal opět první zápas, tentokrát proti Košicím. Do utkání nezasáhli Čajánek a Řezníček, kteří sledovali zlínskou juniorku v zápase s Duklou Trenčín. ;) Už v 15. sekundě skóroval Balaštík a po dvou minutách i Okál! :)) Do konce třetiny ještě oba týmy přidali po brance. Ve druhé třetině se prosadil jenom Zlín, a tak jsme vedli už 4:1. Ve třetí třetině se mezi střelce přidal i Fořt a dva hráči Košic.
HC Košice - PSG Zlín 3:5
V sobotu, poslední den turnaje, jsme odehráli až večerní zápas s Trenčínem. Dostala jsem se k textovému přenosu až před třetí třetinou za stavu 2:1 pro Trenčín (Kubiš). Hned ze začátku třetiny bylo vyrovnáno, branku si připsal Bedřich Köhler. Jen jsem vstala od počítače, Trenčín vstřelil 2 góly a já byla donucena až do konce utkání sedět jak přikovaná a věřit, že to pomůže. :D Ovšem Zlín ve čtyřech a Kotvan snižuje. a ještě jeden gól přidává Balaštík. Půl minuty před koncem vyloučen hráč Dukly a Zlín si bere oddechový čas. To však nezměnilo nic na skóre, a tak zápas skončil remízou 4:4.
Dukla Trenčín - PSG Zlín 4:4
Mrzí mě, že mi to nakonec nevyšlo a já nemohla sledovat dalo by se říct můj "zápas roku" živě.
Tím pádem jsem neviděla:
• celou Duklu a hlavně Tomáše Bokroše
• onen nesportovní zákrok Šenkeříka, za který dostal 5 + do konce
• nepřijemné sevření Trenčíňana dvěma Zlíňáky a trest, který šel odpykat Okál
• naražení Okála na mantinel a jeho odchod do kabiny za pomoci doktora
• chytat Kašíka
• 38:28 Štadión skanduje mená Pavol Demitra a Karel Rachůnek.

Po zápase následovaly -opět- samostatné nájezdy, jež jsem nerozepisovala, pokud chcete, najdete je v odkazu na onlajny. Odkazy jsou ve výsledcích zápasu.
A už nám schází jenom vyhlášení výsledků. Zvítězil tým Skalice, druzí jsme byli my a třetí Třinec..dále Košice, Litvíno, Trenčín. Nejlepší brankář - Trenčan (Skalica), obránce - Biro (Trenčín) a útočník - Čajánek (Zlín).

Zlínští nejspíš za záměrem vyzkoušet hráče a prozkoušet lajny měnili soupisku. Hráči jako Kotvan, Matějíček, Horák, Šenkeřík, Fořt, Okál, Kubiš, Honejsek, Šlahař, Finsterle, Holík asi bylo lepší vypsat ten zbytek :D tož snad jsem to aspoň nepopletla odehráli celý turnaj. Brankáři si zápasy rozdělili spravedlivě - každý jeden. Sedláček první, Horčička druhý a Kašík třetí.

odkaz na zlínské stránky na fotky 1. den 2. den 3. den
stránky Trenčína ať už na fotky, info nebo cokoli jiného → Dukla

Memoriál Ivana Hlinky 2012

Cesta byla vskutku zajímavá. Ujel mi vlak no. Takže místo rychlíku cesta osobákem, nervy a výčitky kvůli bráchovi. V Břeclavi bychom sice teoreticky stihli trénink Čechů, ale byl tam strašný klid a nevěděli jsme kudy dovnitř, a tak vyhrála hospoda. :D Setkali jsme se s holčinama a šli na oběd. Následně jsme se vrátili ke stadionu. Sledovat rozcvičování hokejistů bylo fajn. Baví mě je pozorovat. Dokonce Fini dělali takzvanou "plácanou" co jsme předváděli o tělocviku-považuju se za částečného hokejistu :DD. Šli jsme koupit lístky a dali nám razítko HOKEJISTU :D. Skoukli jsme rozbruslení a první zápas mohl začít.
Finové proti Amíkům - brácha měl jasno, fandil Finsku. Ale stejně mě nejvíc pobavilo zjištění asi v půlce zápasu "No počkat. Já tady fandím Finům, ale pokud vyhrajou a my prohrajem, tak sme v prdeli." :DD A já vcelku nezaujatý fanda, ale musím říct, byla to hotová gólová smršť. FIN vs. USA 1:0 - 1:1 - 2:1 - 3:1 - 3:2 - 4:2 - 4:3 - 5:3 - 5:4 - 5:5 - 6:5 - 7:5 - 7:6 a do prázdné 8:6. Zašli jsme do Billy koupit jídlo a u stadionu jsme se zakecali se známým, takže jsme prošvihli rozbruslení, juj. Zato jsme viděli rozcvičování Rusáků (cviky připomínající atletickou abecedu a já nevím co) a našich (od kterých jsme šli tak metr a báli se, že nás trefí míčem-hlavičkovali chytráci :D). Nakonec byl k vidění ještě fotbal žádné "jenom" kopání do míče prve sme si mysleli, že to sou Rusáci a říkali něco ve smyslu "A to budou jako schopní ještě hrát?!". Ovšem vraceli se kolem nás a my zaregistrovali, že to sou Fini. Brácha si myslí, že to měli za odměnu :D a já nechápu, že byli schopní ještě běhat. Zpět k zápasu - Začátek připomínal tenis a stala se z toho legendární hláška :D, tempo bylo opravdu rychlé a my už ve čtvrté minutě vedli. Nakonec Rusové otočili a do konce třetiny to bylo 1:2. Ve druhé třetině se kluci prosadili hned 2x a my vedli 3:2. Do konce zápasu se už nic nezměnilo i přes to, že hoši nějakých 8 minut od konce zápasu začali vyloženě jen bránit a tuším, že Rusové to zkoušeli bez brankáře. V průběhu utkání pro mě docela nepochopitelně se měnili čeští gólmani, ale musím uznat, že hoch Svoboda chytal dobře..hodně dobře. Také se mi líbil český gól, který byl vyloženě "rybičkou" :D, již zmíněná radost našich chlapců a týmový duch.
Bez mučení se přiznávám, že jsem neznala ani jednoho hráče, ale musím si je najít a pokud možno na některé zajít, když budou hrát u nás.

Děkovačka po zápase. Jen chybí ta prvotní radost, hned po odpískání konce zápasu. Byli sladcí, jak na sebe skákali. Vlastně po každém gólu.

Opravdu mě vytáčí ty vlasy toho chlápka, co si musel stoupnout zrovna na tu děkovačku. grrr

-------------------------------------------------------------------------------------------

V semifinále hrajeme s Kanadou, Češi právě vstřelili branku a stav je 3:2 pro Kanadu. Ale néé, rychlá odpověď Kanady - 4:2. Kanada přidala ještě jeden gól a kluci už s tím nic neudělali :(. Výsledek zápasu teda 5:2 a zápas o třetí místo bude s týmem Švédska.

Sledovala..ehm, četla jsem jen první třetinu boje o bronzovou příčku, takže mi vlastně všecko důležité uniklo. Češi v polovině zápasu vyrovnaly, ovšem 5 minut před koncem dostaly branku, poslední branku utkání. Výsledek tedy 2:1 pro Švédy a Češi skončili na 4. místě. Memoriál vyhrála Kanada, která porazila Finsko.

Fotky ze středy ↓

Ve znamení Dukly..

aby jste pochopili nadpis. Dneska jsem zjistila, že jsem vlastně viděla všecky možné týmy Trenčína (MD, SD, juni) krom mých vytoužených mužů. Což mě opravdu štve. K čemu mi to je?! :D Já chcu Ačka, ty bronzové kluky slovenské a Tomáše Bokroše!
Dnešní den -opět- strávený na stadioně. Já se tam možu rovnou nastěhovat! :D
Zápas juniorů jsem si přece nemohla nechat ujít, musela jsem přece zjistit, jak se změnila soupiska.
Takže pár postřehů:
• Buď ti kluci už nehrajou nebo dneska nehráli. Pokud platí první, tak mě to mrzí a hlavně teda doufám, že těm "novým" z dorostu brzo přišijou jména na dresy, protože takhle je opravdu nepoznám..
• Jak už vám asi došlo, objevili se nové tváře. Z nich jsem poznala asi 4 a z toho 3 už za juniorku aspoň občas hrávali.
• Takže už neznám ani tu zlínskou juniorku. Do háje!
• Je začátek sezóny, vlastně nějaké stádiun jako "předsezóna", ale potvrdilo se mi, že určití hráči jsou prostě dobří a snad půjdou už jen nahoru. Zbytku si budu všímat příště, snad. Dneska jsem to vůbec nestíhala, bylo toho nějak moc.
Ti kluci moji žlutomodří byli poraženi kluky slovenskými žlutočervenými 3:1. Po zápase jsem doufala v nájezdy ze srandy, ovšem ostatní byli proti. A tak jsem se mohla přesunout na druhou plochu na nějaký turnaj MD. Nebyla jsem z toho odvařená, navíc ti moji muži právě hráli se stříbrnými Košicemi a to jsem si nemohla nechat ujít. Hned po konečném stavu 5:3 pro Zlín byla nejradostnější zpráva dne,že Zdeněk Okál dal v čase 2:06 druhou zlínskou branku a zároveň druhou branku utkání, po přihrávce od Marka Melenovského. Ovšem po téhle zkušenosti, kdy jsem si připadala fakt blbě a trapně. Už budu sledovat jen dění na ledě a kolem něj, nechci vypadat jak ty céreny co tak strašně miluju a co vypadaj, že tam došly..vlastně ani nevím proč. Ale na moji obhajobu si dovoluju říct, že dokud jsem sledovala onlajny zlínský tým remizoval se Spartou, nájezdy jsem sledovala - a Zlín neproměnil, zato Sparta dala totožné góly. Musím podotknout, že maska zlínského gólmana byla úchvatná. Další zápas Kometa proti Trenčínu - Dukláci už po třech minutách prohrávali 4:0. Nakonec dostali 12 branek. Nejvíc mi však bylo líto toho brankáře, dostal tuším 9 branek a to ještě brňáci párkrát minuli odkrytou klec. Byl ještě takový malinký a vypadal ťuťuňuňu, ještě že mě neslyší. :D

Doháním, co jsem zameškal

Už si připadám, jak nějaká šílená fanynka :D. Ale já tam šla tentokrát kvůli foťáku, fakt. Takže když jsem ve chvíli, co zmizela první část hokejistů a na led vyjela rolba, začala fotit, ledaři docela čuměli. Nakonec jsem zjistila, že stejně v Břeclavi bude jiné světlo a že moje snaha byla vlastně zbytečná, ano jsem inteligentní osoba. :D Následně v Břecali jsem zjistila, že tomu mému fotícímu kamarádovi nepomůže už nic a fotky vypadají pořád stejně divně. Ale zpět k tréninku. Kluci máte vážně můj respekt. Vyběhnout schody, fajn, vyskákat, fajn..ale skákat po jedné noze a pod. Tož to jsme už docela čuměla. Někdy si to schválně zkusím :D. Také jsem zkoušela zjistit, jestli první a druhá skupina trénuje stejně. Jenže mi byla zima, tak jsem to zabalila :D. Do té doby mi to přišlo jiné, tak nevím..

A také už připomínám fanouška staršího dorostu, když ono se zatím nic jiného nehraje :D. Navíc nevím, jak to dopadne s "mojím" Trenčínem, který toužím vidět, tak jsem si zašla aspoň na jejich SD. Po první třetině 1:1. Ano přiznávám, úplně jsem vypustila zbytek. Tuším, že vyhrávali zlíňáci, nakonec vyrovnali trenčíňani a že v nájezdech byli lepší. Domnívám se, že konečný výsledek byl 4:3 pro tým ze Slovenska. Mimochodem to vím jistě opět se svrhla bitka :D. Dukláci šli dva na jednoho, tak na toho druhého skočil jiný zlíňák Nakonec se utvořily tři dvojičky.

Eat? Sleep? Hockey!

8 hodin spánku? Jo, to je dost. Když jste teda před tím nebyli vzhůru nějakých 21 hodin. No a jelikož bychom to s bráchou nebyli my, tak jsme stejně zašli na staďák. Vstávali jsme s tím, že zajdem na trénink. No, stihli jsme to, ale až druhou část. A pokud dobře vidím, trénoval i Standa Balán. Že by byl možný návrat do Zlína?! :)) Ovšem velké části tréninku se nezůčastnil Rosťa Vlach. Jen doufán, že pan trenér zajišťoval nějaké podklady o zápase nebo dělal dozor v posilovně nebo cokoli jiného, hlavně aby panoval v kabině klid. Mám takový pocti, že čím víc času na tréninku strávím, tím míň jednotlivé části chápu. :D Jde to se mnou z kopce, no. A abych nezapomněla, život je krásný, když jsme s brašulou prošvihli zápas a první část tréninku, tak stejně Očko došel na střídačku se na nás podívat, no hahaha. Hochu, ani nevíš, jak se těším na zápas. Až tě zas uvidím pořádně hrát. Doufám, že mě nezklameš. ;)

Říkejte si co chcete. Já ten stadion zbožňuju!

Doufám, že to chápete víc, než my s bráchou dohromady. Jelikož my chceme titul. :DD

Po poledni se měl odehrát zápas SD s Bratislavou. Slovan 3 minuty před koncem první třetiny vedl 1:0, ovšem zlínští dokázali vyrovnat a dokonce se strhla i bitka. Stihli jsme toho za 23 herních minut hodně, víc jsme bohužel zvládnout nemohli. A jelikož nikde není výsledek, tak vlastně ani nevíme jak to dopadlo. :/

Ten kapoš, ale jinak na ledě vypadal fajn. Docela se mi jeho hra líbila a nejvíc mě pobavil, když neproměnil trestné střílení, které bylo nařízené, po tom co ho "smetli" na branku. A směrem ke střídačce se ozvalo "veď ma bolí noha".

Brankář to zabil :D. Nejlepší, ale bylo, jak náš prostě v klidu stál stylem "tak si to užij" a slovák se snažil..a nic.

Málem bych zapomněla. Ještě jsme si vyfotili slovenského Šidlu. Docela šok, když se v půlce zápasu vyměnili brankáři a on se k nám otočil zády ;D.

soupiska pro Kvík ↓

Do háje. Ten vejlet za to stál!

"Kabáti víja, o čem zpívajů." "Myslím, že neví :D."

report ze zápasu české "20" ↓

Rok se s rokem sešel...

...a máme tu další přátelské utkání zlínských juniorů s výběrem Francie do 20 let.
Loňský zápas se odehrál 12. srpna na zlínském ledě. Na stadion jsem mířila s tím, že je to sice repre, ale že jsou to Francouzi a moc jsem jim teda nevěřila. Ovšem opak byl pravdou. Frantíci přehráli juni 3:1. Nikdy nepodceňovat soupeře, s tímto jsem ze zápasu odcházela.
A jak už bylo řečeno i letos se souboj obou týmů uskutečnil. K mé smůle hráli na stadioně v Brumově, a tak jsem sledovala onlajny. Zjistila jsem dvě věci - francouská jména jsou zajímavá a neznám asi 7 našich juniorů. Co už. Stihla jsem až konec první třetiny, kdy naši prohrávali 3:1. Po druhé to bylo už 4:1. Ve třetí se ovšem podařilo snížit na 2:4 a 3:4. Vyrovnat už bohužel nedokázali.
O první zlínskou branku se zasloužil člen loňské "19", o druhou loňský juniorský mistr světa v inline hokeji, o třetí člen letošní "18" a reprezentant na MS. Všichni by měli vlastnit zlatou medaili z extraligy, ať už z juniorského či dorostenského týmu.