Květen 2012

Co se děje během letní přípravy 2012

12. května 2012 v 12:24 Život je jako hokejový puk - nikdy nevíš, kam tě nastřelí.
Už máme kompletní trenérskou dvojici. K hlavnímu trenérovi Rosťovi Vlachovi se přidává Juraj Jurík, který za Zlín hrával a trénoval tu žáky. Josef Turek odešel na pozici hlavního trenéra Třince. 3. a 4. třídu bude trénovat odchovanec zlínského hokeje Petr Mokrejš. Peťa získal s klukama v roce 2004 historický titul, celkem za Zlín odehrál 10 extraligových sezón.
Zaznamenali jsme už i hráčskou posilu, kdy se po ročním hostování v Mladé Boleslavi vrací Jarda Balaštík do zlínského dresu.
Ze Zlína naopak odchází Lukáš Galvas i jeho syn Jakub.
Roman Vlach "vyměnil Berany za Tygry" a míří do Liberce na hostování.
V Dukle odštartovala príprava na suchu, novicom Tomáš Bokroš eeeeeeej! Ať žije Rona Cup! Tomáš hrával za zlínskou juniorku a myslím, že si zahrál i nějaký zápas za A-tým. Hrával tu především za čas působení jeho otce, Ernesta Bokroše, jako hlavního trenéra Zlína, kerý zatím jako jediný dovedl Zlín k mistrovskému titulu, ovšem zůstal tu až do sezóny 2009/10, kde odehrál 4 zápasy.

Celý tata :D

Kolečka místo ledu...

Ano, konečně jsem se dočkala!
V sobotu se sehrály úvodní zápasy letošní sezóny. Zlín doma přivítal Havířov. Do brány se postavil Libor Kašík a tým posílil i Petr Zámorský, po vyřazení z repre. Zlínští Devils po čtvrtinách 1:1, 1:1, 2:1 a 3:2 vyhráli 7:5. Branky nastříleli Pavel Klhůfek 2, Juraj Jurík 2, Jan Káňa, Tomáš Vodák 2 a asistence si připsali Juraj Jurík, David Hradíra, Petr Zámorský 2, Robin Ševčík.
Dnes sehráli Devils další 2 domácí utkání. K týmu se přidal i Petr Holík, poslední ze zlínských reprezentantů.
První zápas sehráli s Brnem. Po čtvrtinách 0:1, 1:2, 3:0 a 2:1 si vítězství 6:4 připisují Devils. Branky David Hrazdíra 2, Jiří Goiš, Petr Holík, Marek Haloda, Petr Zámorský. Na začátku zápasu chytal Lukáš Stojar, toho brankáře vůbec neznám, ale přišel mi hoch trošku zmatený. Za stavu 3:1 ho musela upozornit až střídačka, že je signalizovaná výhoda, a pak už do brány nastoupil Kašík. 45:46 kdy Brno snížilo náskok na 1 branku si vzalo oddechový čas. Ke konci zápasu hráli poměrně dlouho bez brankáře a naši nebyli schopní trefit prázdnou bránu ano, stáli před ní hráči, ale brankář v ní nebyl, a tak to nepočítám :D. Nakonec však 25 sekund před koncem se trefil Zámorský.
Druhý zápas sehráli s Olomoucí. V bráně zůstal Kašík. Po 7 minutách stav 3:0 a já si říkala, že to bude na pohodu zápas to jsem ještě nevěděla, jak jsem se spletla. Po 1. čtvrtině 3:1. Ve druhé čtvrtině nastal obrat o 360°, stav utkání 3:4. Do konce čtvrtiny si ještě každý tým připsal po brance. Káša prve válel, při prvním zápase dostal pouze jeden gól z trestného střílení. Jenže pak jsem si začala říkat, co to tam dělá za voloviny. Tím jeho stylem chytání, dyž třeba vyjede až moc z brány a podobnými kousky, "prací/neprací" celého týmu a nejspíš i únavou z 1. utkání, když měli mezi zápasy asi 30 minutovou pauzu. Jenže pak už bylo vidět jak je nešťastný, naštvaný,...a 6. gól už prostě nevydýchal. Zvedl se a odjel do šatny. Všichni zůstali docela v šoku. Stojar, který už nepočítal s tím, že bude hrát, se začal oblíkat a dostal dres první zápas hráli v černých, druhý v bílých mimochodem s Kášovou 39. Lukáš se ještě ani nerozkoukal a už dostal 2 góly. A další góly? Devils, Olomouc, Olomouc, Olomouc, Olomouc, Olomouc. Bylo mi jich už aj líto :) :(. Utkání skončilo výsledkem 5:14. A ikdyž se to nezdá, kluci se v poslední čtvrtině opravdu snažili a chvílema to i vypadalo. Kluci, měli jste za sebou už jeden zápas a navíc každý den/zápas nemůže být růžový. Hlavu vzhůru ;)

Nešlo si nevzpomnět na Káju. Čest tvojí památce!